Detský ultrazvuk - USG

Vyšetrenie je plne hradené zdravotnými poisťovňami


Ultrazvukové vyšetrenie bedrových kĺbov je jedným z prvých vyšetrení dieťaťa. Ide o preventívne screeningové vyšetrenie zamerané na skorú diagnostiku dysplázie bedrových kĺbov.

objednať termín   viac info

Detský ultrazvuk - USG (vyšetrenia bedrových kĺbov novorodencov)


Ultrazvukové vyšetrenie bedrových kĺbov je jedným z prvých vyšetrení dieťaťa. Ide o preventívne screeningové vyšetrenie zamerané na skorú diagnostiku dysplázie bedrových kĺbov. Dysplázia bedrového kĺbu je vývojová porucha, pri ktorej dochádza k chybnému vývoju jamky a hlavice v bedrovom kĺbe. Prvé vyšetrenie robia deťom už v pôrodnici. Druhé vyšetrenie musí novorodenec absolvovať najneskôr v 4. týždni, respektíve podľa odporúčania ortopéda aj v 3. mesiaci. V prípade, ak je všetko v poriadku, dieťa nie je potrebné ďalej sledovať a vyšetrenie opakovať. Vyšetrenie bedrových kĺbov môžete absolvovať aj na našej klinike u certifikovaného ortopéda, a to v príjemnom prostredí, bez čakania a bez zbytočných stresov pre vás a vaše bábätko.

Čo vás u ortopéda čaká?


Najprv zistíme Vašu anamnézu, dieťatko vyšetríme, zistíme, či má v poriadku hybnosť kĺbov, urobíme mu ultrazvukové vyšetrenie a podľa výsledkov vám odporučíme ďalší vhodný postup. Napríklad špeciálne balenie bábätka. Nemusíte mať žiadne obavy, ide o neinvazívne, nebolestivé ultrazvukové vyšetrenie, ktoré trvá približne 10 minút. Žiadnym spôsobom nepoškodzuje detský organizmus a pomôže odhaliť skryté vývojové vady bedrových kĺbov. Pred vyšetrením bábätka nie je nutná žiadna príprava.