Plazmoterapia

Jedná sa o bezpečnú neoperačnú metódu, ktorá využíva bunky z vlastnej krvi.. Liečba vlastnou plazmou je efektívna biologická metóda využitia koncentrovaných rastových faktorov získaných úpravou krvi pacienta pre terapeutické využitie úrazov, bolestivých stavov pohybového aparátu (svalov, väzov, šliach...) a kĺbnej artrózy.

objednať termín   cenník   viac info

Podstata terapie


Podstatou tejto bioterapie je, že získame z krvi pacienta plazmu obohatenú o trombocyty a vysoké množstvo rôznych rastových faktorov (PDGF, AB a BB, IGF, EGF, VEGF, TGF Beta 1 a Beta 2) a iné hojace faktory. Tieto rastové faktory sú zodpovedné za regeneračné a reparačné procesy vo viacerých tkanivách vrátane kostí, šliach, chrupavky a kože. Napomáhajú procesu hojenia pri akútnych úrazoch, alebo pri prechode do chronického štádia. Tento výťažok z krvi sa aplikuje pomocou injekcie do poraneného miesta resp. kĺbu. Rastové faktory aktivujú kaskádu protizápalových, regeneračných a reparačných procesov v patologicky zmenených tkanivách.

Liečba vlastnou krvou je čoraz populárnejším ošetrením pleti, ktoré spomaľuje účinky starnutia prirodzenou formou. Jej jedinečnou výhodou je, že je bezpečná, bez komplikácií, a je “BIO”, je to Vaša vlastná krv.