TRX

TRX predstavuje všestranné cvičenie. Na prvý pohľad si možno nebudete vedieť cvičenie na TRX príliš dobre predstaviť. Môže sa Vám zdať, že cvičenie na ňom je ľahší tréning, pri ktorom sa len pomaly ponaťahujete a trochu si precvičíte svaly. Ale opak je pravdou a prvé zdanie môže klamať.

objednať termín   cenník

princíp TRX


Princípom tréningu je zavesenie jednej časti tela do popruhov, pričom druhá časť zostáva v kontakte s podložkou. Intenzitu cvičenia si každý môže regulovať sám, a to iba zmenou polohy tela oproti závesnému bodu.

Je až neuveriteľné, ako posunutie tela o pár centimetrov zmení intenzitu vykonávaného prvku. Čím ste nižšie pod závesným bodom, tým je cvik náročnejší a naopak. Počas cvičenia zapájate aj svaly, o ktorých často ani neviete, že ich máte.

Vďaka tomu, že si môžete regulovať intenzitu záťaže (percento telesnej hmotnosti), s ktorou cvičíte, je TRX vhodný pre všetky úrovne fyzickej zdatnosti. Od začiatočníkov až po elitných športovcov. V súčasnej dobe je tento cvičebný systém plne využívaný v športových centrách aj pri outdoorových aktivitách.